Трипільська сільська рада
Обухівський район, Київська область

Герб Трипілля

Перші згадки про Трипілля можна віднайти в літописах часів Київської  Русі.  Відголосок того часу й зараз присутній в гербі Трипілля: знак київського князя  — тризуб.

В центрі герба розміщеній кетяг калини - символ України, символ любові до рідної землі, батьківської хати. Калина є невід’ємним атрибутом української обрядовості. Кетягами калини оздоблювали весільний коровай та весільне вільце. Калиною місцеві майстрині прикрашали рушники та вишиванки.

Трипілля – прадавня мальовнича земля хліборобів і рибалок. Тут, в долині трьох річок, Стугни, Красної та Бобриці, завжди вирувало життя. Ще прадавні трипільці понад 6 тис. років тому збирали на цих полях свої перші врожаї. Та й зараз земля радує господарів щедрими дарунками. Саме тому герб села обрамлений з боків стеблами жита, що здавна символізувало в нашому народі достаток тутешніх мешканців та невмирущість їх роду.

Близькість до води зумовила розвиток рибальства та торгівлі.  Риболовля часто рятувала трипільців в посушливі і складні часи. В часи Київської Русі тут Дніпром проходив важливий торгівельний шлях «із варяг в греки», а в стародавньому Треполі зупинялись купці, які прямували торгувати до Києва. Ця частина історії і сьогодення відображена в якорі, який розміщений в нижній частині герба.